Divadýlko Kuba - Honza Nebojsa

Na motivy českých pohádek napsali - František Kaska, Petr Mlád a Veronika Bergerová. 
Hrají - Jana Tenglerová ( Dana Mládová ) a Petr Mlád. 
Výprava - Jaroslav Hrubý, režie - Petr Mlád.

Pohádka Honza Nebojsa vypráví, činoherně i pomocí loutek, o jednom Honzovi, kmotře Smrti, strašení a Lidunce ( a kterak to všechno kdysi kdesi se strachem bylo nebylo ).

Honzové bývají hloupí, chytří, někdy se málem stanou králem, jindy se toulají s Mařenkou po lese, nebo osvobozují princezny. Náš Honza se nebojí. Nebojí se ničeho a nikoho, dokonce ani samotné .... Všichni vesničané si myslí, že je to divné, že se Honza ničeho nebojí. Proto si nemůže vzít Lidunku za ženu - z ničeho nemá strach a ještě ke všemu je chudý jak kostelní myš. Tak se Honza vydává do světa, aby se naučil bát. 
Kmotra Smrt mu poradí, že ve starém hradě ještě nikdo do rána nevydržel, tam Honza určitě pozná, co je to strach. Ale ani tam se Honza nebojí, ikdyž se všechna strašidla snaží. Honza vydrží na hradě až do rána a dostává za odměnu měšec zlaťáků. Alespoň si může vzít Lidunku za ženu. 
Je bohatý a to, že se nebojí už tolik nevadí. Brzy se Lidunce a Honzíkovi narodí syn. Přichází je navštívit kmotra Smrt a Honza se konečně začne bát - o syna a o Lidunku. Představení nabízí několik pohledů na téma strach.. Je lepší mít strach, anebo být Nebojsou? Čeho se člověk může bát? Koho se může bát? Ale především o koho by se měl bát.

Délka představení:  45 - 50 minut. 
Představení je vhodné pro děti MŠ a 1. - 5. třídu ZŠ.

...aby realizace pořadu byla bez problémů, prosíme Vás, o dodržení těchto podmínek: 
Jeviště minimálně 6 x 4 m, výška 3 m, rovná podlaha či jeviště - scéna je na malých kolečkách, 
přívod 23OV, v sálech KZ - osvětlovací technik, tři polstrované židle, stůl, šatnu...