nadpis piratska
Představení získalo Hlavní cenu poroty na festivalu MINITEATRO 2004
Napsali Jan Prokeš a Yvonna Kršková, hudbu složil a nahrál Josef Melena, scénu, rekvizity a loutky vytvořil Luboš Sobotka, kostýmy ušila Jana Melenová a choreografii šermířských soubojů zrealizovala skupina historického šermu Benedikt.
Hrají: Yvonna Kršková a Josef Melena. Režie: Jan Prokeš
.
Pohádka úsměvnou a zábavnou formou řeší odvěké " vytahování se silnějšího na slabšího". Zároveň ukazuje i netušené schopnosti človíčka, které se projeví až v nejvyhrocenějších situacích.
Výpravný, dobrodružný, komunikativní a napínavý pohádkový příběh, zpestřený šermířskými souboji, dýmovými efekty i loutkou čtyřmetrové chobotnice, v němž se všichni diváci změní v námořníky a spolu s hlavními hrdiny vyplují na ostrov pokladů. 
Na ostrově přepadnou pevnost a uloupí pravý pirátský poklad… a po návratu na rodnou hroudu se i trošku zastydí, protože spolu s hlavním hrdinou zjistí, že se silnější nikdy nemá vytahovat na slabší, protože i ten slabší v sobě skrývá netušené možnosti….a taky, že láska a přátelství je nad všechny poklady světa…
Příběh začíná v přímořské krčmě „ U rezaté kotvy “. Madla zpočátku v klidu snáší Gasparovu lenost i svalnaté řeči, ale jednoho dne se rozčílí, a dojde k hádce. Gaspar se nechá nalodit na loď, která má vyplout za pokladem. 
Jenže Madla dostane strach o svého muže, a tak se tajně vloudí na palubu za ním. Loď je během plavby přepadena pirátem, ten celou posádku zažene do podpalubí a Gaspara za drzost hodí přes palubu. Jediný, kdo na piráta vyzraje je přestrojená Madla, poprvé tak zachrání Gasparovi život. 
Ten ji v pánském převlečení nepoznává a slouží jí oddaně jako svému kapitánovi...spolu se pak vydávají na dobrodružnou plavbu za pokladem. Madla se po celou plavbu snaží neprozradit před Gasparem
...ale co se stane, když loď přepadne mořská příšera? Jak se naši hrdinové dostanou do pirátské pevnosti? 
Jak seberou pirátům poklad? A co se stane, když Gaspar doma zjistí, že kapitán nebyl kapitán, ale Madla....??? 

Na všechny tyto otázky v autorském představení s nadhledem, osobitým humorem a vtipem odpoví napínavý příběh. 

Velká, barevná, variabilní scéna ( krčma, přístav, loď, pevnost atd. ), přechody do rolí umocňované nápaditými kostýmy, velké loutky ( námořníků, pirátů a chobotnice, která v průměru měří téměř 4 metry ), šermířské souboje, námořnické písničky, pověry o moři a námořnících....to všechno dotváří příběh o přátelství, odvaze, lásce i napravení...
.
...aby realizace pořadu byla bez problémů, prosíme Vás, o dodržení těchto podmínek : 
Jeviště minimálně 5 x 4m, přívod 22OV, základní nasvícení jeviště,
přístup do sálu 1,5 h před začátkem, šatnu...